Fjelltur med kjentmann, ølsmaking, god mat og godt selskap
Om høsten står fjellet i brann - rødt, oransje, gult og brunt. Det må bare oppleves!
Vi har gleden av å invitere til en innholdsrik helg 16 - 18 september 2022 med vakre høstfarger, god atmosfære og spennende program.
Vi bor på Høvringen Fjellstue, der vertinne, Elin Lyftingsmo, tar varmt imot oss. Fjellstua skaper en god ramme for trivelige dager i selskap med andre fjellfolk. Høvringen ligger 1000 meter over havet og du behøver ikke å lete etter verken høstfarger eller turterreng. De bare er der.
Lørdag bestiger vi Formokampen (1424 moh.), 14 km på gode stier i lett terreng. På toppen venter en fantastisk utsikt til Rondane, Gudbrandsdalen, Jotunheimen og Dovrefjell.
Dag Solhjell er med som kjentmann. Med fortid innen kartlegging og registrering av fortidsminner på Høvringen, har han mye kunnskap å dele. Han viser oss rester etter fangstanlegg og fangstgraver og forteller om Høvringens historie gjennom tidene.
De som ikke ønsker å være med til Formokampen, finner rikelig med alternativer ut fra Høvringen.
Vel tilbake på fjellstua inviteres det til ølsmaking og nye fortellinger. Lom Bryggeri presenterer sin merkevare, Lomb og forteller om bryggeriets historie.
Lørdagen avsluttes med utsøkt viltbuffé og dessert.
Søndag er det mange stier å velge mellom om man ønsker en kort fottur før avreise.
Discover Norway deltar med lokalkjent turleder.